Mgr. Daniel Říha

Image
Centrum pro komplexní léčbu psychóz
psycholog
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
221 633 637

Původně studoval historii a společenské vědy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, kde získal bakalářský titul. V lednu 2021 ukončil pětileté studium psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Se studiem souběžně podstupuje psychoterapeutický výcvik v daseinanalýze pod vedením MUDr. Zuzany Pinďákové a doc. Oldřicha Čálka. Výcvik bude brzy zakončovat. Dva roky byl výzkumným pracovník v Národním ústavu duševního zdraví, kde asistoval u výzkumu hypotéz depresivních poruch, v současné době čeká na publikaci článku v časopisu Československá psychologie. V průběhu studií absolvoval četné stáže na psychiatrii (PL Šterberk, PN Kroměříž, Národní ústav duševního zdraví). Dříve se věnoval programům primární prevence a pomáhal s vedením skautských táborů. Spoluorganizoval tábory pro děti se specifickými poruchami učení.

Věří, že psychoterapie je cestou, jak nalézt své autentické já. Být ve světě svobodně, tvořivě a zodpovědně jak se sebou, tak s druhými. V tomto směru ho nejvíce oslovuje věta doc. Oldřicha Čálka „Být sám sebou a neztratit druhé - být spolu s druhými a neztratit sám sebe."

Ve volném čase se věnuje četbě historie, filosofie a pečení. Rád jezdí na výlety na Šumavu, kde putuje hvozdy a po horských hřebenech.