PRO ZÁVISLÉ MATKY S DĚTMI nabízíme novou psychoterapeutickou skupinu, individuální psychoterapii či šestitýdenní stacionární léčbu

PRO ZÁVISLÉ MATKY S DĚTMI nabízíme novou psychoterapeutickou skupinu, individuální psychoterapii či šestitýdenní stacionární léčbu

Denní psychoterapeutické sanatorium Ondřejov otevírá NOVOU TERAPEUTICKOU SKUPINU PRO MATKY se závislostí na alkoholu, lécích nebo gamblingu. „Setkávat se budeme každé pondělí odpoledne. Pro závislé matky nabízíme také individuální psychoterapii a šestitýdenní stacionární léčbu,“ říká v úvodu našeho rozhovoru Mgr. Dan Ullwer, vedoucího oddělení závislostí.


V čem je váš program ojedinělý a „pro závislé matky zajímavý“?

Jedineční jsme například v tom, že během terapeutické skupiny je pro matky zajištěna péče a program pro jejich děti. Výhodou také je, že matka může zůstat se svým dítětem a není tak po dobu léčby od něj odloučena. Navíc spolupracujeme s Dětským centrem při Fakultní Thomayerově nemocnici a je tak možné využít i ubytování pro matky s dětmi během léčby v našem stacionárním programu.

Je potřeba (před touto skupinou) absolvovat hospitalizaci?

Hospitalizace je nutná pouze v případech, že abstinence je neudržitelná. Pak je nutná ústavní léčba. V případě, že hrozí vážné abstinenční příznaky, je nutné absolvovat alespoň detox. Klientky také mohou skupinu využít jako doléčování po již absolvované ústavní léčbě.

Proč by měli „závislé matky“ oslovit právě vás?

Máme dlouholeté zkušenosti s ambulantní i stacionární léčbou v příjemném prostředí a můžeme se právem pochlubit maximální spokojeností našich klientů.

Více INFORMACÍ a KONTAKTY najdete ZDE.